Najmodniejsze spódnice

Wiosna, wyższe temperatury i słoneczna pogoda sprawiają, że większość kobiet porzuca swoje spodnie na rzecz kobiecych, zwiewnych spódnic, podkreślających kobiecość. Jakie fasony więc wybrać, by czuć się nie tylko elegancko, ale także modnie w tym sezonie?

Trendy w modzie na rok 2012 są bardzo zróżnicowane, dlatego też każdy znajdzie coś dla siebie. Przede wszystkim, w przeciwieństwie do fasonów wiosennych sukienek, które powinny być w tym sezonie krótkie, spódnice na wiosnę mogą sięgać ziemi. Taki krój wyciąga kobiecą sylwetkę, dodaje jej kobiecości i elegancji.

Największy triumf święcą spódnice nawiązujące swoim stylem do kowbojskich klimatów. Doskonale komponują się one z koszulami i krótszymi bluzkami, a także z wiosennymi kozakami w stylu właśnie kowbojskim.

Bardzo popularne są także spódnice z asymetrycznym dołem. Krótsze z przodu i dłuższe z tyłu – taki fason jest nie tylko modny, ale także niezwykle wygodny. Równie popularne będą spódnice nieco krótsze, czyli MIDI. Jeśli więc chcemy pokazać zgrabne nogi na wiosnę, postawmy raczej na krótkie sukienki. Choć krótkie, odsłaniające nogi fasony, także pojawiają się u niektórych projektantów, którzy stawiają na dziewczęcość i elegancję.

Projektanci w tym sezonie postawili na skórę, która doskonale pasuje do wiosennych, krótkich kurteczek. A wśród fasonów, nadal królują spódnice ołówkowe i spódnice tulipany, idealne dla kobiet o węższych biodrach.

Sporo zamieszania wiosną wprowadzą także lekkie i zwiewne spódnice składające się z kilku warstw, przy czym pierwsza z nich jest przezroczysta, a pozostałe – nie. Bardzo modne są także fasony rozkloszowane, ozdobione w talii kokardą, do których zakłada się delikatne baleriny.

Wśród kolorów przeważają biel, pastele, żarówkowe odcienie, pasy, kwiaty, kratki i etniczne wzory.

Jak widać każda Pani, niezależnie od wieku i typu sylwetki, w tym sezonie znajdzie coś dla siebie.